• מי אנחנו

  מי אנחנו

  ישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" הינה ישיבה תיכונית שבה מושם דגש על פיתוח לומד עצמאי ואחראי.

  הישיבה התחדשה בשנה האחרונה בהובלה של ראש ישיבה חדש, הרב אליהו אידלברג וגם בכניסה למבנה חדש, מאובזר במיטב הציוד לקידומם של התלמידים. 

  בשנה האחרונה הישיבה זכתה בפרס ממשרד החינוך על הישגיה הלימודיים והערכיים.

   
 • חזון הישיבה

  חזון הישיבה

  בישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" מתחנכים התלמידים לאהבת תורה, לערכים לעבודת המידות ולמיצוי אישי. בישיבה משלבים לימודי קודש ברמה גבוהה יחד עם לימודי תיכון מגוונים הכוללים מסלולי מצטיינים והשתתפות בפרויקטים אקדמיים. המגמות הנלמדות הינם מגוונות. הישיבה רואה את תפקידה בהענקת כלים ואפשרויות בכדי שהתלמיד יגלה את ייחודו ויפלס את דרכו לקראת המסלול האישי המתאים לו. תוך כדי הלמידה נעשה תהליך של הקניית כלים ומיומנויות ללמידה אישית עצמאית ועידוד התלמידים להתמדה ומיצוי בתחום התורני, החינוכי, הלימודי והחברתי. התלמידים פועלים במספר פרויקטים חברתיים וקהילתיים. הישיבה מאמינה בשותפות חינוכית בין הבית לעשיה בישיבה. היות הישיבה ללא פנימייה מאפשרת רצף של קשר משפחתי ואפשרויות התפתחות אישיות במקביל לתהליכי הלמידה בישיבה. אנו שואפים להפוך את התלמידים מיחידים שיש ביניהם יחסי גומלין של מחויבות ואחריות לקבוצה וחברת מופת המחויבת לפעול גם מחוץ למסגרת הישיבה. התלמידים מוזמנים להיות שותפים בקביעת התכנים החברתיים, בפעילויות שונות, בנושאי הדיון בסמינריונים, דיונים והרצאות ועוד.

 • תורה של שחר

  כחלק מהרצון להעצים את הלמידה ממקום שהתלמיד בוחר, בסיום תפילת שחרית מתקיימות קבוצות לימוד במגוון נושאים שבהם התלמיד לומד מה שליבו חפץ:
  רמב"ם יומי, פרשת השבוע, נ"ך, גמרא בקיאות, חסידות, "בשביל הנשמה".
  אנו מתפעלים מהעובדה שהלימוד היומי, אפילו של דקות בודדות, בתחילת כל יום מצטרפים להיקף וידע אדירים בנושאים השונים.
  עוד על הפרויקט
 • את אחיי אני מבקש

  פרויקט חברתי שנתי לכלל התלמידים, המפגיש אותם עם אוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית. הפרויקט משלב מפגש עם עשיה חברתית משותפת.
  עוד על הפרויקט
 • קונגרס ישיבתי

  פיתוח מנהיגות תלמידים על ידי תהליך של העלאת נושא, הצגתו, דיון פומבי, הכרעת וקבלת החלטות בנושאים שמעסיקים את התלמידים. לקונגרס נלווה תהליך חינוכי שנבנה בישיבות הקבועות של מועצת התלמידים-הנהגת התלמידים.
  עוד על הפרויקט
 • חוברת קיץ

  לקריאה >>
 • סיור תשעת הימים

  לקריאה >>
 • מסע פילים

  כיתות ט'- י' יצאו ל"מסע פילים" המסורתי, עם כל הציוד על הגב, ממבוא בית"ר עד הר הרצל בירושלים. המסע כולו הודרך והובל על ידי משצ"ים (מדריך של"ח צעיר) ופשצ"ים (פרחי מדריכי של"ח צעיר) שעברו הכנה למסע. בלילה התלמידים ישנו בחניון יער שלמון ובישלו בעצמם את ארוחת הערב. ביום השני קמנו בשעה 04:30 בבוקר כדי ללכת בשעות הקרירות של היום. המסע התחיל בטקס שערכה כיתה י' באנדרטת לולב והסתיים בטקס למרגלות הר הרצל שערכה כיתה ט' 2
  לקריאה >>