איננו יודעים לתוך איזה עולם ייצא בוגר הנכנס לישיבה בכיתה ט'. עם זאת, יש כמה מיומנויות שאנחנו מאמינים שהוא עדיין יידרש להם. אלו כוללים יראת שמים ותחושה של חיבור וקרבה לקב"ה, יכולת חשיבה ביקורתית, רצון ויכולת להתחדש ויכולת לסדר את מבול הידע שעומד לרשותו למידע שמיש הרלונטי לחייו. ברור שהמציאות תשלב הקשרים שונים ותדרוש מיומנויות מגוונות. לצידם, סדרים וחלוקות לתחומים, אליהם התרגלנו, הופכים להיות פחות רלונטים.

אתגרי העולם העכשוויים דורשים כלים ומיומנויות שפחות בלטו בעבר- יכולת עבודה, חשיבה והתנהלות בצוות, מבנים הירכיים מתחלפים ושטוחים, כך שנדרשים מיומנויות מנהיגות אצל כל אחד ושימוש בין-תחומי במידע. כל אלו יוצרים את תלקיט האישיות והמיומנויות של כל אחד ואחד. אם בעבר, החינוך כיוון לאחידות ומאגר הידע שעל התלמיד לדעת היה קבוע. היום אנחנו מכוונים לייחוד שבזהותו ובאישיותו ואת הדרך לנצל ייחוד זה לטובת משפחתו, קהילתו ועם ישראל כולו. לצד זאת, ברור שללא קשר לתחום בו יעסקו תלמידנו בעתיד, יסודות של עמל, התמודדות עם אתגרים ויציאה מאיזור הנוחות הם יסודות ערכיים ומעשיים הכרחיים.

כדי למלא חובה זו אנחנו שואפים שהלמידה בישיבה תתנהל בשלושת המעגלים האלו-

א. חדשנות פדגוגית המנצלת את מיטב הטכנולוגיות והשיטות החדישות ללימוד מעמיק, מחקרי ובין-תחומי,

ב. עידוד התלמיד לצאת מאיזור הנוחות שלו ולהוביל את הלמידה והעדפת התמודדות עם אתגרים על פני פתרונות קלים המאפשרים לעקוף את האתגר.

ג. להיבנות על יסודות של עמל, עבודה יומיומית מסודרת ומאתגרת והיכולת לתפקד בצורה מיטבית בשגרה.

המשמעות המעשית של תפיסה זו היא שאנו בישיבה בונים מסלולי לימודים מגוונים, ולצדם מסלולי מצוינות אקדמיים ומאתגרים, המכוונים לצרכי וכישורי התלמידים השונים.

הישיבה שואפת למצוינות לימודית והישגית הן כקהילה והן בהכוונת כל תלמיד ותלמיד, על פי כישוריו ונטיותיו. אנחנו מובילים חדשנות פדגוגית בכיתות השונות שבין השאר משמעותה שאנחנו מוסיפים ליוזמות ולרעיונות חדשים ויצירתיים של המורים את היוזמות והרעיונות של התלמידים.