מידעון פרשת וירא תשע"ז

פרשת וירא תשע"ז

אנו נמצאים בלב סיפורי אברהם ושרה, בחלוקת הפרשות לקריאה בתורה, שילבו חכמים אמירות רוחניות לדורות. בסוף הפרשה הקודמת אנו פוגשים את אברהם אבינו מל את עצמו, צאצאיו ואת כל ילידי ביתו. אחרי שכבר הועבר המסר של הקריאה הגדולה בשם ה', אלוקי השמים והארץ, השולט בכל הכוחות כולם. אברהם עושה צעד נוסף ומוכן לפגוע בבשרו, בשביל לכרות ברית נצח עם הבורא. תוצאות כריתת הברית, נחשפות לנו בפרשת וירא. אברהם זוכה לביקור והתגלות של שלושת המלאכים ואברהם שכל כך מייחל להמשכיות ולצאצאים, משנה את גורלו וזוכה ליצחק. אברהם כורת ברית של גורל ושל יעוד. איוב בפרק יט, כו אומר: "וְאַחַר עוֹרִי נִקְּפוּ זֹאת וּמִבְּשָׂרִי אֶחֱזֶה אֱלוֹהַּ": איוב סובל ורוצה לזכות להיות כמו אברהם, אבל אברהם, בשונה מאיוב, גילה מסירות נפש במאמציו לדביקות (ע"פ אבות דרבי נתן, נוסח ב', פרק יד') ויצא מאוהלו גם כשהוא כואב ופצוע מהברית. מסירות הנפש הזו עבור האמונה בה', מלמדת אותנו על הכוח של עשיית האדם. התוצאות המדהימות של כריתת הברית מהוות שיעור עמוק עבורנו, בכך שהקב"ה מבטיח לנו את הטוב שרק נכסה מאיתנו. בכוחנו לגלותו ולהופכו למציאות חיינו בהסרת המחיצות המבדילות ביננו לבורא עולם, קונה שמים וארץ. העשיה שלנו צריכה לכוון להוציא מהכוח אל הפועל, את השפע המובטח וממתין לכל אחד מאיתנו. 
 

שבת שלום
הרב אליהו אידלברג
ראש הישיבה

מהנעשה בישיבה

סיורים לימודיים

תלמידי הישיבה יצאו לסיורים של למידה חוויתית בשטח.
תלמידי המגמת ללימודי הסביבה - לסיור ביוחקר.
תלמידי מגמת ארץ ישראל  - לסיור לימודי בצפון.
מגמת היסטוריה - לסיור במוזיאון ישראל.
תלמידי כיתה י' - לטיול בנחל פירים.
ותלמידי כיתה ט' בפעילות מיוחדת בפארק.
פעילות ללא הפסקה כבר אמרנו ?

הקפות שניות באורות

ההקפות השניות של הישוב אפרת נערכו בבית המדרש החדש של הישיבה. בתי הכנסת של גבעת הזית וסניפי תנועות הנוער כובדו בהקפות. כמידי שנה, הצטרפו להקפות חיילי וחיילות נתיב, האנרגיות של השמחה והריקודים חברו אל האוירה הישיבתית וילוו אותנו עוד זמן רב.

ליל לימוד בהושענא רבה

בליל הושענא רבה התקיים לימוד קהילתי שבו נכחו תלמידים, בוגרים ותושבי אפרת. הערב נפתח בהרצאת פרופסור ישראל אומן, זוכה פרס נובל. השיעור היה בנושא: אנושיות הבורא. לאחריו התקיימו סבבי שיעורים בשלוש קבוצות, למבוגרים דוברי עברית, דוברי אנגלית ונוער. הנוכחות הגדולה של הקהל, לימדה אותנו על חשיבות האירוע והצורך הגדול בקיומו.

לאור הצלחת הערב, הקמנו צוות חשיבה לתכנון ערב הלימוד של השנה הבאה. 
נתראה בשנה הבאה.

תפילת ראש חודש חגיגית

לכבוד ראש חודש חשון התפללנו באוירה מיוחדת בהובלתו המוזיקלית של הרב שלום ויסברג. הרוח והשמחה ילוו אותנו בע"ה בכניסתו של החורף, לימים של גשמי ברכה, הישגים אישיים והצלחות. תודה לרב שלום. 
כולנו מחכים לשמחה של ראש חודש כסלו.

תלמידים מלמדים

תלמידי שכבת יב', הובילו סדנאות לימוד לכל תלמידי הישיבה בנושא החוזקות, המוסכמות והמחלוקות שבחברה הישראלית.

אנו מודים לתלמידי השכבה על הרוח, המנהיגות והתרומה לעשיה החינוכית בישיבה.

בברכת שבת שלום

בית הישיבה

ישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" אפרת 
כתובת:   ת.ד. 1006 אפרת 9043500 אפרת 
טלפון : טלפון: 02-9933406
פקס: פקס: 02-9938282
דוא”ל:
office.oy@gmail.com
אתר אינטרנט:http://www.orotyehuda.org.il/