• מי אנחנו

  מי אנחנו

  ישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" הינה ישיבה תיכונית שבה מושם דגש על פיתוח לומד עצמאי ואחראי.

  הישיבה התחדשה בשנה"ל תשע"ז במבנה חדש, מאובזר במיטב הציוד לקידומם של התלמידים. 

  בשנה"ל תשע"ט הישיבה זכתה בפרס ממשרד החינוך על הישגיה הלימודיים, החברתיים והערכיים.

  כמו כן, זכתה הישיבה בתעודת הוקרה מאת משרד החינוך על מערך הליווי הרגשי בישיבה. 

   
  המשך לקריאה >>
 •  

  הצטרפו אלינו למשפחת הישיבה

  בני עקיבא אורות יהודה

   

  המשך לקריאה >>
 • חזון הישיבה

  חזון הישיבה

  בישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" מתחנכים התלמידים לאהבת תורה, לערכים לעבודת המידות ולמיצוי אישי. בישיבה משלבים לימודי קודש ברמה גבוהה יחד עם לימודי תיכון מגוונים הכוללים מסלולי מצטיינים והשתתפות בפרויקטים אקדמיים. המגמות הנלמדות הינם מגוונות. הישיבה רואה את תפקידה בהענקת כלים ואפשרויות בכדי שהתלמיד יגלה את ייחודו ויפלס את דרכו לקראת המסלול האישי המתאים לו. תוך כדי הלמידה נעשה תהליך של הקניית כלים ומיומנויות ללמידה אישית עצמאית ועידוד התלמידים להתמדה ומיצוי בתחום התורני, החינוכי, הלימודי והחברתי. התלמידים פועלים במספר פרויקטים חברתיים וקהילתיים. הישיבה מאמינה בשותפות חינוכית בין הבית לעשיה בישיבה. היות הישיבה ללא פנימייה מאפשרת רצף של קשר משפחתי ואפשרויות התפתחות אישיות במקביל לתהליכי הלמידה בישיבה. אנו שואפים להפוך את התלמידים מיחידים שיש ביניהם יחסי גומלין של מחויבות ואחריות לקבוצה וחברת מופת המחויבת לפעול גם מחוץ למסגרת הישיבה. התלמידים מוזמנים להיות שותפים בקביעת התכנים החברתיים, בפעילויות שונות, בנושאי הדיון בסמינריונים, דיונים והרצאות ועוד.

  המשך לקריאה >>
 • קונגרס ישיבתי

  פיתוח מנהיגות תלמידים על ידי תהליך של העלאת נושא, הצגתו, דיון פומבי, הכרעת וקבלת החלטות בנושאים שמעסיקים את התלמידים. לקונגרס נלווה תהליך חינוכי שנבנה בישיבות הקבועות של מועצת התלמידים-הנהגת התלמידים.
  קרא עוד
 • את אחיי אני מבקש

  פרויקט חברתי שנתי לכלל התלמידים, המפגיש אותם עם אוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית. הפרויקט משלב מפגש עם עשיה חברתית משותפת.
  קרא עוד
 • תורה של שחר

  כחלק מהרצון להעצים את הלמידה ממקום שהתלמיד בוחר, בסיום תפילת שחרית מתקיימות קבוצות לימוד במגוון נושאים שבהם התלמיד לומד מה שליבו חפץ:
  רמב"ם יומי, פרשת השבוע, נ"ך, גמרא בקיאות, חסידות, "בשביל הנשמה".
  קרא עוד